DARMOWA DOSTAWA OD 299ZŁ!

Opinia położnej o otulaczach
Opinia położnej o otulaczach

"Noworodek to Człowiek Wyjątkowy. Mały, delikatny, ale bardzo silny i wytrzymały. Jego pierwsze dni życia są kontynuacją dynamicznego procesu rozwoju, które Maluch zaczynał od pierwszych chwil w brzuchu Mamy. Zapewnienie mu jak najlepszych warunków do życia, rozwoju i odpoczynku od momentu, kiedy ten brzuch opuszcza, jest często priorytetem każdej matki. Jednym z naturalnych sposobów przekazania nie tylko dziecku, ale też każdemu człowiekowi, wsparcia i poczucia bezpieczeństwa jest oczywiście przytulenie i bliskość. Noworodki potrzebują przytulania chyba jednak najbardziej i jak najdłużej. O tym dlaczego takie mocne przytulenie jest ważne pisze np. w swojej książce o noworodkach i ich uspokajaniu amerykański pediatra dr H. Karp. Jego zdaniem ciąża człowieka powinna składać się nie z trzech, ale z czterech trymestrów. Ze względu jednak na szybki rozwój dziecka i zwiększanie rozmiarów jego główki i ciała tak bardzo, że nie zmieściłby się on w kanale rodnym kobiety, musi ona zakończyć się wcześniej. Przez około 9 miesięcy Mały Człowiek rośnie i rozwija się w bardzo małej przestrzeni, jaką jest macica Matki. Praktycznie z każdej strony jest on ciasno otulony. Jednak kolejne trzy miesiące po porodzie powinny spełnić rolę kolejnego, czwartego trymestru. Wg lekarza świadczą o tym zachowania, potrzeby i preferencje noworodków, które rzeczywiście przez pierwsze miesiące bardzo często zachowują się tak, jakby jeszcze były w brzuchu swojej mamy. Lubią być noszone, kołysane, przytulane, dużo śpią. Lubią dźwięki, które przypominają im odgłosy z matczynego brzucha, takie jak szum suszarki czy wentylatora. Potrzebują trochę czasu, żeby przyzwyczaić się do tego, że ich świat z rozmiarów małego brzucha powiększa się nagle do rozmiarów łóżeczka, pokoju, domu i jeszcze dalej. Zapewnienie im warunków z macicy pomaga im odkryć w sobie instynkt samouspokajania.

Otulanie Noworodka ma więc na celu zapewnienie mu warunków, do jakich był on przyzwyczajony przez pierwszy, prenatalny czas swojego życia. Daje mu to poczucie bezpieczeństwa i spokój, przypominając czas, kiedy był otulony brzuchem swojej mamy. Jest więc szczególnie istotne, kiedy chcemy nauczyć Maluszka czasu dnia i nocy i uspokoić do snu. Dzięki temu Dziecku na pewno łatwiej będzie zasnąć. Spowijanie ułatwia także dziecku kontrolę nad swoim ciałem i zapanowanie nad ruchami nóżek i rączek, zwłaszcza przy różnych fizjologicznych odruchach, np. odruchu Moro. Dzięki temu, że opatulony Maluszek może się lepiej dotykać i czuć, lepiej też poznaje swoje ciało i uczy się samego siebie. Stymuluje to prawidłowy rozwój układu nerwowego. Metody naszych Mam i Babć, polegające na ciasnym spowijaniu niemowląt pieluchą tetrową miały więc swoje mądre uzasadnienie. Dzisiaj są prostsze sposoby na bezpieczne i dobre otulenie Maluszka – i takim jest właśnie otulacz First Step. Delikatny materiał i odpowiednia struktura materiału otulacza nie podrażni skóry malucha, a jego elastyczność umożliwi dziecku swobodne wykonywanie ruchów, utrzymując cały czas jego ciało w odpowiedni sposób. W przeciwieństwie do zwykłych kocyków czy pieluszek nie rozwiązuje się i nie wymaga ciągłej kontroli jego formy. Zawsze należy znaleźć równowagę i odpowiedni bilans pomiędzy czasem, kiedy Noworodek jest otulany, a tym kiedy może swobodnie uczyć się ruchów swojego ciała, leżeć na brzuszku i być aktywnym. Pamiętać też trzeba, że każdy Człowiek jest inny – nie wszystkie Maluchy muszą lubić otulanie, nie wszystkie będą się też chciały łatwo uspokajać.

Polecam otulacze Sleepee ponieważ pomogą każdej Mamie zapewnić swojemu Dziecku jak najlepsze warunki, dając poczucie bezpieczeństwa i spokój. I to już od pierwszych chwil po trudach i wysiłku związanym z porodem!"

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl