do kasy suma: 0,00 zł
Jakie materiały są bezpieczne dla skóry niemowląt?

Witryny sklepowe i strony internetowe są pełne kolorowych, dziecięcych ubranek, bajkowych tekstyliów z ciekawymi nadrukami czy błyszczącymi aplikacjami. Jednak niewielu rodziców ma świadomość, że nie wszystkie materiały, z których powstały ubranka, są bezpieczne dla ich dzieci. Szczególnie ważne są pierwsze miesiące życia maluszka – jego skóra jest wtedy bardzo delikatna i nie jest ona jeszcze tak odporna, jak u dorosłego człowieka. Dlatego bardzo ważne jest, aby w pierwszym roku życia niemowlę nosiło odzież z bezpiecznych, naturalnych, delikatnych tkanin. Podpowiadamy, na jakie materiały warto zwrócić uwagę!

Jakie materiały są bezpieczne dla skóry niemowląt?
czytaj całość
Spokojny sen maluszka — co powinno znaleźć się w dziecięcym łóżeczku?

W pierwszych tygodniach życia dziecko nie potrafi jeszcze odróżnić dnia od nocy. Przeciętnie niemowlę przesypia wtedy około 18 godzin. Sen jest znaczący dla jego prawidłowego rozwoju, bowiem w jego trakcie toczą się kluczowe procesy regeneracji i wzrostu, a także rozwija się jego układ nerwowy. By maluch mógł spać spokojnie, należy już przed jego przyjściem na świat przygotować łóżeczko i niezbędne akcesoria, by zadbać o bezpieczeństwo oraz komfort w trakcie drzemek. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jak wybrać najlepsze wyposażenie.

Spokojny sen maluszka — co powinno znaleźć się w dziecięcym łóżeczku?
czytaj całość
Najczęstsze błędy rodziców podczas nauki pierwszych kroków dziecka

Wielu rodziców z wielkim napięciem czeka na pierwsze kroki swojego dziecka – nic w tym dziwnego! To uroczy widok, gdy maluch zaczyna maszerować po całym mieszkaniu. Oto mały człowiek rozpoczyna kolejny ważny etap w swoim życiu. Co jednak, gdy ten pierwszy krok nie następuje? „Przecież synek koleżanki nie ma jeszcze roczku, a już zaczął chodzić”. Spokojnie! Każde dziecko rozwija się we własnym tempie. W dzisiejszym wpisie dowiesz się, jak wesprzeć naukę chodzenia i jakich błędów przy tym uniknąć.

Najczęstsze błędy rodziców podczas nauki pierwszych kroków dziecka
czytaj całość
POŁOŻNA EMILIA ADAMCZYK EMILYMED.PL: Masaż niemowlęcych stópek

Masaż niemowlęcych stópek

Masaż stóp służy nie tylko do ich ogrzania, lecz przyczynia się do ogólnej poprawy samopoczucia dziecka. Może już kiedyś zaobserwowaliście, co się dzieje, gdy latem dziecko wchodzi do zimnej wody? Po kilku krokach powtarza się zazwyczaj podobny obrazek: dziecko zatrzymuje się i ze zdziwieniem patrzy, jak z okolicy uwolnionej z pieluch zaczynają kapać krople.

POŁOŻNA EMILIA ADAMCZYK EMILYMED.PL: Masaż niemowlęcych stópek
czytaj całość
Rozwój dziecka w pierwszym roku życia

Pierwszy rok życia dziecka jest bardzo intensywnym okresem. Zmiany w rozwoju malucha możemy obserwować z tygodnia na tydzień. Niemowlak w tym czasie rozwija się zarówno fizycznie, jak i umysłowo. Zmienia się ze śpiącego do 20 h na dobę noworodka w dziecko, które zaczyna samodzielnie stawiać pierwsze kroki oraz interesuje się otaczającą je rzeczywistością. Jednak każdy maluch rośnie we własnym tempie. Z tego wpisu dowiecie się, jak powinien przebiegać prawidłowy rozwój dziecka.

Rozwój dziecka w pierwszym roku życia
czytaj całość
Ile godzin powinno spać niemowlę?

Za niemowlaka uznaje się dziecko po 28. dniu życia aż do ukończenia pierwszego roku. Podczas okresu niemowlęcego dochodzi do intensywnego rozwoju – fizycznego, jak i psychicznego – na który sen ma bardzo duży wpływ. Bowiem, wspiera on prawidłowy rozwój dziecka, przekłada się na jego zachowanie oraz samopoczucie. Z tego wpisu dowiecie się, jak powinien przebiegać prawidłowy sen dziecka.

Ile godzin powinno spać niemowlę?
czytaj całość
Położna Emilia Adamczyk Emilymed.pl: Próbowałam już wszystkiego... Czyli jak uspokoić malucha?

Próbowałam już wszystkiego i czuję się zniechęcona, co mam robić?

Czyli jak uspokoić malucha?

Aby zaktywizować odpowiedzialną za spokój część autonomicznego układu nerwowego dziecka, musisz najpierw uspokoić siebie.

Nie próbuj uspokajać malucha, wykonując równocześnie inną czynność. Jeżeli ma być możliwa regulacja emocji i organizmu, dziecko musi poczuć, że jego cierpienie jest jedyną sprawą zaprzątającą twój umysł.

Położna Emilia Adamczyk Emilymed.pl: Próbowałam już wszystkiego... Czyli jak uspokoić malucha?
czytaj całość
Położna Emilia Adamczyk Emilymed.pl: Płacz Niemowląt

Płacz niemowląt

Przez lata wiele osób wmawiało młodym rodzicom, że płaczące dzieci należy zostawiać samym sobie. Babcie mówiły, że dzieci „ćwiczą płuca”, oraz że ciągłe branie na ręce płaczącego dziecka spowoduje „rozpieszczenie go". Potem ataki płaczu wykorzystywano w nauce samodzielnego zasypiania oraz wyznaczaniu stałych pór snu. Nie można zaprzeczyć, że techniki te są skuteczne!

Niepocieszone dziecko przestaje wreszcie płakać, gdy nie będzie się na nie reagować. Ponosi wtedy jednak poważne straty psychiczne.

Położna Emilymed.pl : Płacz Niemowląt
czytaj całość
Położna Emilia Adamczyk Emilymed.pl: Tajemnice mózgu niemowląt

Czy mózg dziecka można wychować?

Od wieków nasze społeczeństwo stosowało techniki wychowywania dzieci bez świadomości wywierania ich długotrwałych efektów na rozwijający się mózg. Działo się tak, ponieważ jeszcze do nie dawna nie mogliśmy zobaczyć skutków swych działań w mózgu dziecka. Obecnie wiemy, że rodzaj interakcji rodziców i ich dziecka może mieć długotrwały wpływ na funkcjonowanie, jak też równowagę chemiczną w jego mózgu.

Tajemnice mózgu niemowląt
czytaj całość
Rożki niemowlęce – specyfika i zastosowanie

Rożki niemowlęce w opinii wielu rodziców są obowiązkowym elementem pierwszej wyprawki dla dziecka. Noworodki po opuszczeniu ciepłego oraz przytulnego brzuszka mamy muszą oswoić się z nowym otoczeniem. Nagła zmiana bywa dla nich szokująca, dlatego z pomocą przychodzą rożki, które stwarzają podobne warunki, do których były przyzwyczajone przez 9 miesięcy. Zastosowanie ich pomaga również w wielu innych codziennych czynnościach, np. w karmieniu dziecka.

Rożki niemowlęce – specyfika i zastosowanie
czytaj całość
Jak przygotować się do narodzin dziecka?

Czas przed narodzinami nowego członka rodziny bywa niezwykle stresujący – w szczególności jeżeli spodziewamy się pierwszego dziecka. W takiej sytuacji wszystko jest dla nas nowe oraz nie mamy porównania ani doświadczenia, czym kierować się podczas wyboru pierwszego wózka, łóżeczka czy garderoby. Często młodzi rodzice zadają sobie pytanie: co kupić? Czy aby na pewno dana rzecz się przyda? Z tego wpisu dowiecie się, w jakie rzeczy obowiązkowo musicie się zaopatrzyć, gdy spodziewacie się dziecka.

Jak przygotować się do narodzin dziecka?
czytaj całość
Nie za cienko, nie za grubo — wszystko, co musisz wiedzieć o skali TOG

Narodziny dziecka to dość wyczekiwany moment – świat rodzica zmienia się wtedy nie do poznania. Cała uwaga skupiona jest na maluszku, a do tego wiele trzeba się dowiedzieć i nauczyć. Każdy dzień to mnóstwo nurtujących mamę czy tatę pytań: czy dziecko nie jest aby głodne? Czy w pokoju jest odpowiednia temperatura? A może jest za grubo ubrane? Nikt nie jest przygotowany ot tak do roli rodzica. Dlatego każdego dnia uczymy się i poznajemy nowe rzeczy związane z wychowaniem dziecka i jego potrzebami. W dzisiejszym wpisie opowiemy o skali TOG — bez wątpienia brzmi ona całkiem tajemniczo, ale spotkać się z nią można np. podczas wybierania śpiworka dla dziecka.

Nie za cienko, nie za grubo — wszystko, co musisz wiedzieć o skali TOG
czytaj całość
Pierwsze zabawki dziecka — czym się kierować przy wyborze?

Dzieci już od pierwszych dni życia poznają świat i uczą się poprzez zabawę. Warto więc zwrócić uwagę na pierwsze zabawki dla naszej pociechy. Powinny one spełniać odpowiednie wymagania, a także zapewniać bezpieczeństwo. Nie wszystkie z tych, które znajdziemy w sklepach, są jednak odpowiednie dla najmłodszych. Dziś podpowiemy, jakie zabawki wspomagają rozwój dziecka, a także czym kierować się przy ich wyborze.

Pierwsze zabawki dziecka — czym się kierować przy wyborze?
czytaj całość
Jak zapobiegać syndromowi płaskiej główki u niemowląt?

Syndrom płaskiej głowy nie jest chorobą, ale może prowadzić do poważnych konsekwencji. Jest to wada charakteryzująca się widocznym spłaszczeniem boku lub tyłu główki niemowlęcia, która przyczynia się do zmiany kształtu twarzy, czaszki oraz asymetrii oczu lub uszu. W takich sytuacjach ważna jest szybka diagnostyka.

Jak zapobiegać syndromowi płaskiej główki u niemowląt?
czytaj całość
Trzy rzeczy ułatwiające pierwsze tygodnie z dzieckiem

Pierwsze tygodnie z maleństwem mogą być prawdziwym życiowym roller coasterem, szczególnie gdy na świecie pojawiło się pierwsze dziecko. Obecność nowego członka rodziny wiele zmienia, a uwaga rodziców skupiona jest głównie na nim. Okres po urodzeniu może wiązać się z różnymi trudnościami. Na szczęście istnieje kilka ciekawym gadżetów, które ułatwiają opiekę nad noworodkiem. Ponieważ w tym okresie szkrab głównie śpi, akcesoria te w większości sprawdzą się w celu umilenia mu wypoczynku. Oto kilka z nich.

Trzy rzeczy ułatwiające pierwsze tygodnie z dzieckiem
czytaj całość
Muślin czy bambus – jaki otulacz wybrać?

Nasze mamy i babcie wychowywały się w erze pieluch tetrowych, jednak dziś do wyboru mamy wiele innych, ciekawych produktów wykonanych z dobrej jakości materiałów, m.in. z muślinu czy bambusa. Jednymi z nich są pieluszki i zyskujące na popularności otulacze, które obecnie stanowią obowiązkowy element dziecięcej wyprawki. Są one często nazywane pierwszą pościelą dziecka. Ich stosowanie jest ważne w pierwszych trzech miesiącach życia, dlatego też rodzicom zależy, aby były one wyprodukowane z jak najlepszych materiałów, bezpiecznych dla delikatnej skóry dziecka.

Muślin czy bambus – jaki otulacz wybrać?
czytaj całość
Śpioszki śpioszkom nierówne, czyli jak czytać metki

Często zastanawiamy się, jak wyprać ubranka naszych dzieci, aby jak najdłużej im służyły. Jakiej użyć temperatury do wyjałowienia ciuszków z bakterii, ale ich nie zniszczyć?  Niestety nie każda tkanina i dzianina może być traktowana tak samo. Mimo że materiał wydaje się podobny, to może różnić się zasadami konserwacji. Informacje na metce są zazwyczaj przedstawione za pomocą obrazków, czyli piktogramów. Ich odczytanie bywa jednak niekiedy kłopotliwe, dlatego pomożemy Wam z tym problemem.

Śpioszki śpioszkom nierówne, czyli jak czytać metki
czytaj całość
Jaki śpiworek dla dziecka wybrać?

Śpiworek dla niemowlaka jest bezpieczną formą okrycia go na czas snu. To także rozwiązanie, które gwarantuje dziecku ciepło oraz swobodę. Komfort i bezpieczeństwo malucha są priorytetami każdego troskliwego rodzica, a dziecko, któremu jest wygodnie, ma większe szanse na dobry sen, co jest kwestią bardzo istotną dla jego rozwoju. Spokojne noce pociechy są dobre także dla samopoczucia rodziców, którzy w trakcie odpoczynku malucha mają okazję, by zregenerować swoje siły.

Jaki śpiworek dla dziecka wybrać?
czytaj całość
Skoki rozwojowe — co to takiego?

Jako świeżo upieczeni rodzice często skupiamy się na nowej roli tak bardzo, że zapominamy, jak ważny jest dla niemowlęcia pierwszy rok życia. Maluch przychodzący na świat ma jednak przed sobą dużo więcej wyzwań niż rodzice – nawet w przypadku, kiedy macierzyństwo jest dla nich nowością. Poznaje on cały świat od zera, z dnia na dzień uczy się nowych rzeczy i odczuwa bodźce, z którymi nigdy wcześniej nie miał do czynienia.

Jaki śpiworek dla dziecka wybrać?
czytaj całość
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl